Jesteś tutaj:

Czym jest Slow Road

Polska widziana z perspektywy Slow Road – przewodnika po trasach i miejscach, gdzie czas zwyczajnie płynie wolniej jest przepiękna i bardzo rozmaita. Wraz z kolejnymi porami roku, gdy aura zmienia całkowicie drogi i krajobrazy, podróże samochodem w rytmie slow nabierają wielobarwnego charakteru.

Idee  slow life oraz slow food były oczywistą inspiracją dla projektu  Slow Road, a przyjemność podróżowania samochodem, po mniej uczęszczanych drogach i  trasach w poszukiwaniu bliskości z naturą czy regionalnych atrakcji turystycznych jest zwyczajnie bezcenna. Slow Road to zachęta do wyjazdu po za miasto, to pomysł na odpoczynek, wspólne spędzenie czasu i to także okazja, by poznać naprawdę wyjątkowe miejsca oraz ludzi, którzy je tworzą w niezwykle pięknej, barwnej scenerii.

Samochody Mazdy projektowane są z myślą o wywoływaniu pozytywnych emocji i podobnie zaplanowany został projekt Slow Road, którego główną ideą jest niespieszne podróżowanie do miejsc, hołdujących filozofii slow life. Niezależnie czy celem są sportowe aktywności w plenerze czy zwiedzanie zabytków to weekendowe wyjazdy w duchu slow bazują na starannym przygotowaniu kierowcy i pojazdu do zmiennych i różnorodnych warunków drogowych.

Projekt Slow Road dostarcza inspiracji do weekendowego wyjazdu w poszukiwaniu nowych wrażeń i doświadczeń w każdym województwie. Na stronie www.slowroad.pl, oprócz rekomendowanych miejsc noclegowych znajdziesz także opisy inspirujących tras i propozycji na spędzenie wolnego czasu.

Wybierając miejsce na weekendowy odpoczynek zastanów się czy naprawdę musisz jechać tak daleko… Sprawdź trasy polecane w ramach projektu Slow Road w swoim regionie Polski, przyjrzyj się rekomendowanym punktom turystycznym i wybierz te w swojej najbliższej okolicy, których jeszcze nie znasz. By odpocząć, zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego nie musisz przemierzać setek kilometrów. Spójrz przychylnie na mapę i zobacz, jakie atrakcje możesz zobaczyć w trakcie krótkiej wyprawy.