Jesteś tutaj:

GŁAZY KRASNOLUDÓW

Głazy Krasnoludków to rezerwat przyrody ze skalnymi formacjami, które natura porozrzucała po lesie w północnej części Gór Stołowych. Znajduje się on w Zaworach, mało znanym – za to pięknym i cichym – rejonie. Do największych atrakcji należą wspomniane głazy, ale urzekają tu również piękna przestrzeń i malownicze lasy.

Z Gorzeszowa do rezerwatu prowadzi wygodna szutrowa droga. Oddalone od tej miejscowości Głazy Krasnoludków łatwo zauważyć dzięki wiacie i miejscu na ognisko na polanie przy parkingu. To miejsce można zwiedzać na kilka sposobów. Naturalnym odruchem jest chęć wejścia na górę, ale moim zdaniem najlepiej na początek przejść u podnóża skał, a w drodze powrotnej przespacerować się górą. Spotkasz tu bardzo ładne, klasyczne przykłady skalnych grzybów, wież i ambon. Wszystko to ogląda się w scenerii niezwykłego, starego lasu, który w górnej części został niestety mocno przerzedzony. Dużym plusem jest możliwość podejścia bardzo blisko tych wyjątkowych skał, nawet skalnych grzybów. Dzieci będą miały tu frajdę – wszystkiego można dotknąć i zobaczyć z bliska!

Ścieżki są bardzo dobrze widoczne, więc trudno zabłądzić. Długość przechadzki warto zaplanować wedle własnego uznania, bo teren nie jest rozległy. W weekendy na polanie rządzą koce piknikowe oraz miłośnicy kiełbasek z ogniska. Koniecznie pomyślcie o takim leśnym pikniku. To miejsce nadaje się do tego idealnie!

Zobacz najnowsze wpisy na blogu