Jesteś tutaj:

MUZEUM MOTORYZACJI I TECHNIKI W OTRĘBUSACH

Na trasie Slow Road nie może zabraknąć historii motoryzacji! To właśnie dzięki jej rozwojowi możemy przemierzać kolejne trasy i odwiedzać fantastyczne punkty. Jeden z nich mieści się w Otrębusach, niewielkiej miejscowości pod Warszawą. Zapraszamy na podróż w czasie, podczas której zobaczycie, jak na przestrzeni lat zmieniały się Wasze pojazdy.

Z zewnątrz muzeum wydaje się niewielkie, ale to jedyny w swoim rodzaju i zarazem największy w Polsce zbiór zabytkowych pojazdów. Co ciekawe, wszystkie znajdujące się w tu eksponaty są sprawne i można nimi ruszyć w świat, choćby zaraz! Nic dziwnego, że tak często trafiają na plany filmowe – to zabytki najwyższej klasy.

Muzeum otworzono w 1995 roku. Tak naprawdę był to kolejny przystanek na drodze ponad 50-letniej pasji właściciela. Wychowywał się na warszawskiej Pradze, a od dzieciństwa kochał samochody, zwłaszcza te stare. Początkowo uratowane przed złomowaniem pojazdy gromadził u siebie, aż trafił na idealną działkę w Otrębusach.

Wystawa ciągle się zmienia, bo nieustannie przybywa eksponatów. Znajdziecie tu kolekcję samochodów rządowych oraz innych związanych z historią Polski. Spacerując po kolejnych halach, ujrzycie kunszt, z jakim wykonywano te arcydzieła motoryzacji. To, co mnie zaskoczyło najbardziej, to ich gabaryty – poza nielicznymi wyjątkami to ogromne pojazdy. Wszak przed laty miały podkreślać pozycję i status społeczny właścicieli.

Czas zwiedzania zależy od was, miłośnicy czterech kółek zapewne nie będą mogli się oderwać. Przy okazji wizyty polecam też zastanowić się, dokąd współcześnie zmierza branża motoryzacyjna i jak będą wyglądały modele samochodów, którymi będziemy zachwycać się za kolejne kilkadziesiąt lat.

Warszawska 21, 05-805 Otrębusy
tel. 502 25 70 21
muzeum-motoryzacji.com.pl

Zobacz najnowsze wpisy na blogu