Jesteś tutaj:

MUZEUM WYOBRAŹNI

Wczesnym piątkowym przedpołudniem przekroczyłem próg niezwykłego miejsca – Muzeum Wyobraźni. To galeria prac światowej sławy artysty, częstochowianina, Tomasza Sętowskiego. Z zewnątrz niepozorna, gwarantuje spotkanie z oryginalną sztuką nazywaną czasami realizmem magicznym. Spacer po wystawie i oglądanie kolejnych prac uruchomiły moją wyobraźnię.

Trudno pisać o obrazach czy rzeźbach – musicie je zobaczyć sami. Namalowane przestrzenie nie istnieją w zwyczajnej rzeczywistości i to właśnie wyróżnia obrazy Sętowskiego spośród prac setek innych twórców. Artysta w tajemniczy sposób porozumiewa się z odbiorcą. W muzeum nie ma stałej ekspozycji, prace się zmieniają – jedne wędrują po muzeach, inne do prywatnych kolekcji, w pracowni wciąż powstają nowe.

Muzeum Wyobraźni warto odwiedzić z wielu powodów. Po pierwsze to okazja, żeby obejrzeć dzieła rozchwytywane przez kolekcjonerów i galerie na całym świecie. Po drugie mieści się tu także pracownia artysty. To niesamowite, że niektóre obrazy Tomasz Sętowski tworzy tuż nad głowami odwiedzających. Przy odrobinie szczęścia – do mnie się ono uśmiechnęło – spotkasz malarza w drzwiach muzeum i porozmawiasz z nim o sztuce. Niezapomniane przeżycie!

Te przedstawienia pozostaną w waszych wspomnieniach na długo! Kiedy zapytałem pana Tomasza o jego prace, odpowiedział krótko: „To wszystko jest poszukiwaniem miejsc idealnych”. Jadąc dalej przez Jurę, wciąż rozważałem w myślach jego słowa.

Oławska 2
42-200 Częstochowa
tel. 34 366 66 28
www.setowski.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu