Jesteś tutaj:

NARWIAŃSKI PARK NARODOWY

Narew to piękna, ale mało znana rzeka. Ten malowniczy dopływ Wisły ma swoje źródła na Białorusi. Jedynie na długości kilometra jest rzeką graniczną. Później, meandrując, wije się przez Podlasie aż do Wisły. Od Suraża do Rzędzian jej bieg chroni Narwiański Park Narodowy. W różnych odcinkach rzeka zmienia swój charakter, ale pozostaje niezwykle urokliwa.

Waniewo to wyjątkowe miejsce, gdzie można przespacerować się po kładce rozciągniętej nad bagnami. To tutaj można pokonać rzekę promem i przespacerować się pośród tataraków. Warto zajrzeć również do Kurowa, gdzie znajduje się siedziba dyrekcji parku i muzeum przyrodnicze. Jadąc dalej wzdłuż koryta, można zobaczyć zerwany most w Kruszewie. To ostatnie miejsce polecam głównie zimą i wczesną wiosną, bo kiedy robi się zielono, z gęstwiny roślinności niewiele można dojrzeć.

Do moich ulubionych miejsc zaliczam też most w Tykocinie, most w Strękowej Górze i punkt widokowy na Górze Strękowej. Przez Narew warto przeprawić się też w Wiźnie i wybrać się do Bronowa, choćby po to, żeby zobaczyć piękny, drewniany most. Narew ma różne oblicza. Wszystkie są naturalnie piękne!

www.npn.pl
www.facebook.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu