Jesteś tutaj:

ROZTOCZAŃSKI PARK NARODOWY

Ten najbardziej zalesiony Park Narodowy w Polsce, już od pierwszego spaceru pokazujący swoje prawdziwe oblicze, pozwala podziwiać niezwykłe cuda natury. Z założenia ma chronić przyrodę przed ludźmi, więc niektóre jego części są zamknięte dla turystów, ale nawet ta ogólnodostępna część prezentuje się bardzo ciekawie.

Ścieżka na Bukową Górę czy spacer nad stawami Echo i odwiedziny w hodowli konika polskiego to must-see dla odwiedzających Roztoczański Park Narodowy. Warto również wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę do urokliwej Florianki. Znajduje się tam Izba Leśna, gdzie również można zobaczyć koniki polskie.

W samym parku i w jego najbliższych okolicach królują drzewa. Długie, ciągnące się niemal bez końca leśne drogi idealnie wpisują się w ideę SLOW ROAD. Polecam przejazd ze Zwierzyńca do Górecka Kościelnego. Po drodze można podziwiać przepiękne bory, a na miejscu pospacerować starą aleją dębową z oryginalnymi kapliczkami. Przy rzece Szum stoi malownicza kaplica. W pobliskiej Karczmie nad Szumem można zjeść dobry obiad.

Roztoczański Park Narodowy to raj dla miłośników pieszych wędrówek i podróżowania rowerem. Nie ma złej pory roku na poznawanie uroków tego miejsca, choć nie ukrywam, że dla mnie najpiękniejsza w tych lasach jest zawsze jesień.

www.roztoczanskipn.pl
www.facebook.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu