KIELECKIE INSPIRACJE

Długość trasy: 50 km
Orientacyjny czas trwania: 1 dzień

Świętokrzyską przygodę rozpoczęliśmy od wejścia na wieżę Zamku w Chęcinach. Wprawne oko bez problemu dojrzy stąd niemal wszystkie atrakcje trasy. Po wizycie na zamku udaliśmy się na spotkanie z nauką do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Zdobędziecie w nim wiedzę o tym, jak funkcjonuje ludzki organizm. Głównie przez zabawę i doświadczenia, dzięki czemu wiele informacji na długo zostanie w naszych głowach­­­. Człowiek to przecież niezwykła maszyna!

Pojechaliśmy dalej, do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Aplikacja mobilna przygotowana na potrzeby ekspozycji prezentuje wiele ciekawostek. To świetna podróż w czasie. Spacer po tym rozległym terenie można odbyć samemu albo zdać się na przewodnika.

Z Tokarni ruszyliśmy do pobliskich Chałupek, by zwiedzić Centrum Garncarstwa. To miejsce od wielu wieków słynęło z wyrobów ceramicznych. Po wcześniejszym umówieniu wizyty pan Józef opowiada o tym interesującym rzemiośle. Jego ojciec był jednym z najbardziej znanych garncarzy w okolicach Kielc.

Na naszej trasie nie może zabraknąć dobrego jedzenia, dlatego po dniu pełnym wrażeń proponujemy odwiedziny w Imielnie. W Gospodarstwie Rybackim Stawy skosztujecie przepysznych ryb. Szczególnie polecamy jesiotra! Na skraju Ponizia zakończyliśmy naszą trasę i wygodnie rozłożeni w leżakach na grobli pomiędzy stawami słuchaliśmy koncertu odgłosów natury.

Zobacz najnowsze wpisy na blogu