MAGIA MAŁYCH MIASTECZEK

Długość trasy: 120 km
Orientacyjny czas trwania: 1 dzień

Przelewice otoczone są ze wszystkich stron pięknymi polami, a odwiedzających zaskakują jednym z najciekawszych arboretum w Polsce. To paradoksalne, że pośród pól powstała taka piękna leśna osada. Najlepszym czasem na odwiedziny tego miejsca jest wiosna lub jesień. Można godzinami spacerować po ścieżkach i z każdym krokiem poznawać coraz ciekawsze okazy drzew i krzewów.

Z Przelewic ruszamy do Trzcińska-Zdroju, położonego nad Jeziorem Trzygłowskim. Spacer po miasteczku i nad jeziorem będzie idealną formą relaksu. Nie jest to popularne miejsce, więc nawet w środku sezonu panuje tutaj błogi spokój. Kolejny przystanek na trasie to Moryń. Jest to piękne miasteczko, gdzie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny. Tam również polecamy odbyć przechadzkę w okolicach rynku.

Miłośnicy sportów wodnych powinni udać się na pobliską wyspę do ośrodka Szafir, gdzie działa wypożyczalnia sprzętu wodnego i wakepark. Na wzgórzu znajdują się ruiny grodu rycerskiego. Cała okolica jest bardzo spokojna i urokliwa.

Na koniec naszej wyprawy wyjechaliśmy z Morynia i drogą prowadzącą w kierunku Odry przez Cedyński Park Krajobrazowy dotarliśmy do drogi nr 126. Następnie wzdłuż rzeki, przez Siekierki, dojeżdżamy do Cedyni. Warto zwiedzić tam Muzeum Regionalne, w którym ciekawie zaprezentowano historię regionu. Amatorzy wina mogą wybrać się również do położonej niedaleko Winnicy Turnau, a ci, którzy lubią odkrywać niezwykłe miejsca, zachwycą się Krzywym Lasem w okolicach Nowego Czarnowa.

Zobacz najnowsze wpisy na blogu