Jesteś tutaj:

BOJARSKI GOŚCINIEC

W niewielkiej Narewce, na skraju prastarej Puszczy Białowieskiej znajduje się wyjątkowe na mapie Podlasia miejsce. Gościniec Bojarski, bo o nim mowa, od kilku lat pisze nową historię pięknej, nadrzecznej okolicy. Z tarasu można podziwiać wędrujące po obrzeżach puszczy jelenie, a czasami nawet żubry.

Gościniec to według mnie miejsce, w którym gość powinien czuć się po prostu dobrze. I tak właśnie czułem się w „bojarskich progach”. Po pierwsze była to niezwykła uczta dla podniebienia – spróbowałem przepysznych, tradycyjnie polskich dań. Po drugie – doznałem cudownego spokoju, jakim to miejsce emanuje wieczorem. Siedząc nad brzegiem rzeki i popijając moskiewskie piwo, podziwiałem spacerujące nad wodą sarny. Nad moją głową krążyły bociany i tylko w oddali słyszałem nikłe odgłosy podlaskiej wsi. Pokoje urządzono tu ze smakiem i z lekkością (nie oszczędzano miejsca na łazienkach, które są wyjątkowo przestronne!). Właścicielom zależy również na zachowaniu tradycyjnej, podlaskiej architektury, dlatego ratują tutejsze zabytkowe domy. Przenoszą je do Narewki i tam przywracają im nowe życie.

Polecam to miejsce wszystkim, którzy cenią dobrą kuchnię i oryginalne smaki. Odpoczynek na skraju puszczy to dobra alternatywa dla przeżywającej najazd turystów Białowieży.

Ogrodowa 28, 17-220 Narewka
www.bojarskigosciniec.pl

Zobacz najnowsze wpisy na blogu