Jesteś tutaj:

CISOWY ZAKĄTEK

Kiedy przekręciłem klucz w zamku i uchyliłem drzwi, owiało mnie ciepło kominka. Zanim rozpakowałem bagaże, z ciekawością małego dziecka zajrzałem w każdy kąt. Niezmiernie rzadko bywam tak zachwycony. Okazało się, że w tym domku mieści się wszystko, czego mi potrzeba, a panująca wokół cisza jest po prostu zniewalająca!

Z asfaltowej drogi skręciłem w boczną, pokrytą szutrem, i przedostałem się do malowniczej kotlinki otoczonej ze wszystkich stron lasem. Moim oczom ukazał się bajeczny widok. Pomyślałem, że tak właśnie wyglądałaby Dolina Muminków, gdyby istniała w rzeczywistości! Nim zaszyłem się w tym nierealnym świecie, zrobiłem większe zakupy, dzięki czemu do końca pobytu nie musiałem już nigdzie jeździć. Wygodnie umościłem się z książką na kanapie. Promienie zachodzącego słońca leniwie wlewały się przez okno. Trawione przez ogień w kominku kawałki buczyny trzaskały rytmicznie. Kiedy na zewnątrz zapanowała ciemność, zaciągnąłem zasłony, usiadłem w fotelu i przez mniej więcej 30 minut próbowałem usłyszeć cokolwiek. Jedyne dźwięki, jakie docierały do moich uszu, to szum wiatru i krople deszczu bębniące o szybę. Rano obudził mnie śpiew ptaków. Tym większe było moje zdziwienie, kiedy spostrzegłem, że w domkach obok również przebywają ludzie. Przyszło mi na myśl, że każdy, kto tu przyjechał, delektuje się ciszą i dba o nią jak o największy skarb. Choć nastał już lekki przymrozek, nie odmówiłem sobie przyjemności wypicia kawy na tarasie. Czas jakby się zatrzymał.

Cisowy Zakątek to niespotykane miejsce na polskim wybrzeżu. Urokliwe domki są tak przytulne i komfortowe, że odpoczynek nabiera zupełnie innych walorów. Rodziny z dziećmi szczególnie docenią przestronne wnętrza i bliskość morza. Okoliczne plaże zalicza się do najpiękniejszych nad polskim Bałtykiem, a okolice latarni morskiej Stilo zapamiętam na długie lata.

Stara Cegielnia 18, 84-210 Choczewo
tel. 530 31 06 10
www.cisowyzakatek.pl

Zobacz najnowsze wpisy na blogu