Dwór Hipolitów

To był naprawdę upalny dzień. Z Żyrardowa, klucząc po wioskach, przedostałem się nad autostradą A2 do wioski Hipolitów, skąd udałem się w stronę Puszczy Bolimowskiej – aż do końca zabudowań i przepięknej posiadłości.

Zarówno z zewnątrz, jak i w środku budowla przypomina prawdziwy staropolski dwór. Nie zapomniano tu również o tradycyjnej polskiej gościnności – to poczujecie od razu.

Dwór Hipolitów miał być spełnieniem marzeń o własnym miejscu na ziemi. Doświadczenia z wieloletnich podróży po świecie pozwoliły dostosować go do potrzeb gości. We wnętrzach odnajdziecie sporo akcentów nawiązujących do tradycji polskiej szlachty. Nazwy pokoi pochodzą od herbów szlacheckich, a na drzwiach wiszą ich wizerunki. Są urządzone przytulnie i z konsekwencją, nie brakuje w nich przestrzeni. Na dole przygotowano część wypoczynkową, sporych rozmiarów jadalnię i słoneczny taras, z którego roztacza się widok na wspaniały las. Na działce znajdują się dwa malowniczo położone stawy. Spotkacie też stado owiec, które pasą się na sporym terenie obiektu. Pan Andrzej przewidział nawet miejsce na grilla i ognisko z piecem chlebowym, wędzarnią i fajerkami do gotowania.

Położenie w Puszczy Bolimowskiej to ogromny atut. Za ogrodzeniem rozciąga się las, można go przemierzać na rowerze, pieszo lub, jeśli droga na to pozwala, samochodem. W czasie kilkukilometrowej wycieczki ujrzycie jego najróżniejsze oblicza – od podmokłych łęgów przez starodrzewia po bujnie rosnący las przemysłowy.

Dwór Hipolitów to idealne miejsce dla osób podróżujących bez dzieci i zwierząt, szukających odpoczynku, świeżego powietrza i odrobiny luksusu. Wszystkiego dopełnia pyszna domowa kuchnia. Warto zajrzeć tu na kilka dni i poczuć dworski klimat!

 

Hipolitów 53, 96-315 Wiskitki k. Żyrardowa

tel. + 48 502 09 99 96

www.dworhipolitow.pl

Zobacz najnowsze wpisy na blogu