Górna Chata

Górna Chata w Gorcach to wyjątkowe miejsce stworzone przez Kasię i Leszka Górnych – prawdziwa górska samotnia. Kasia podała mi dokładne wskazówki dojazdu. Zaparkowałem przy drzewie z odblaskami i zacząłem podejście. Wolnym tempem zajęło mi 15 minut, z czego 3 minuty poświęciłem na podziwianie widoku po wyjściu z lasu – jest na co popatrzeć.

Takie miejsca zawsze odwiedzam z ogromną radością. Ludzie doświadczeni życiem w górach zawsze tworzą coś niezwykłego. To jedno z niewielu miejsc na naszej mapie, do którego nie dotrzecie samochodem. Końcowy odcinek pokonuje się pieszo (istnieje możliwość wwiezienia ciężkich bagaży przez Leszka). Z jednej strony to niedogodność, ale z drugiej takie położenie jest gwarancją ciszy i spokoju. Można siedzieć ze wzrokiem utkwionym w odległej grani Tatr i nic nie zakłóci naszej medytacji.

Wnętrze chaty boskie zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Po przekroczeniu progu chciałem w nim zostać jak najdłużej. W kominku płonęło drewno, wraz z właścicielami popijaliśmy kawę przy wielkich oknach. Szybko udzielił mi się nastrój tego miejsca. Chociaż byliśmy sami, rozmawialiśmy bardzo cicho, żeby nie zmącić otaczającego nas spokoju. Wystrój jest po prostu piękny, funkcjonalny i wygodny. Mój pokój idealnie nadawał się do zakopania się pod kołdrą z książką – prawdziwa dziupla. Dom nie jest duży – mieszczą się w nim 4 pokoje, z czego 3 mają wspólną kuchnię z salonem na dole, a jeden to przestronny rodzinny apartament z własną kuchnią i salonem. Kolejnym atutem tego miejsca jest przepyszne jedzenie przygotowywane przez Kasię. Dzięki niej można przekonać się, że kuchnia pozbawiona mięsa może być bardzo ciekawa.

Górna Chata to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą odpocząć w górach, prawdziwa ostoja natury. Znajduje się w pobliżu wielu regionalnych atrakcji, choć niektórym wystarczy pewnie możliwość poleniuchowania czy po prostu spacerowania po lesie. Okoliczności przyrody naprawdę pozwalają wspiąć się na wyżyny – dosłownie i w przenośni.

Górna Chata

34-452 Ochotnica Górna
tel. 510878716
WWW 

Zobacz najnowsze wpisy na blogu