Jesteś tutaj:

HOT_ELARNIA

Wychowany na książkach Arkadego Fiedlera, zawsze kojarzyłem Puszczykowo tylko z nim. Kiedy dotarłem do tej podpoznańskiej miejscowości, nie spodziewałem się, że na jej obrzeżach znajdę jeden z najciekawszych hoteli, jakie do tej pory odwiedziłem.

Nawigacja doprowadziła mnie od strony SPA_larni, czyli strefy SPA i wellness. Wszedłem do hotelu podziemnym tunelem i od razu wiedziałem, że to miejsce dla mnie! Kiedy wyszedłem na zewnątrz, znalazłem się nagle wśród pól i lasów. Zaparkowałem samochód w środku zabudowań i przeszedłem tunelem może 200 metrów – nie spodziewałem się tak spektakularnej zmiany scenerii. Zdumiewające, ale to był dopiero początek przygody.

Do pokoju trafiłem dzięki kolorowej linii na wykładzinie, odpowiadającej barwom klucza. Był bardzo przestronny. Zaskoczyła mnie nowoczesna łazienka. Zrezygnowano ze ściany oddzielającej ją od sypialni, dzięki czemu wanna jest umiejscowiona na granicy obydwu pomieszczeń. Biorąc długą, gorącą kąpiel, czułem się wyjątkowo komfortowo. W jednym z pozostałych pokoi widziałem betonową wylewkę zamiast wykładziny, dzięki czemu możecie przyjechać z ukochanym zwierzakiem. W niewielkim budynku na każdym kroku widziałem nowatorskie pomysły projektantów.

Później udałem się na basen, ponownie tunelem. Ogromnie spodobało mi się to rozwiązanie, stwarza iluzję podróżowania między dwoma światami. Po dniu pełnym wrażeń poszedłem do restauracji TASTE_it i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że to miejsce godne polecenia. Nietuzinkowe sezonowe menu i obsługa na najwyższym poziomie.

W czasie mojego pobytu poinformowano mnie o średniej wielkości weselu, które odbywało się na terenie hotelu. Gdyby nie samochód młodej pary, chyba nie zorientowałbym się, że obok odbywa się przyjęcie. Odrobina hałasu by mi nie przeszkadzała, ale fakt, że pracownicy uprzedzili mnie o tym wcześniej, świadczy o wysokiej klasie i trosce o wygodę gości.

HOT_elarnia nie jest zwykłą noclegownią. Co prawda standard słusznie oceniono na 4 gwiazdki, ale skala ta nie jest przystosowana do tak oryginalnych miejsc. To przestrzeń, która pozwala naprawdę odpocząć. Harmonia i fantazja w aranżacji wnętrz oraz prostota niektórych pomysłów urzekają.

 

Morenowa 33

62-040 Maniewo

tel. 61 898 37 80

www.hotelarnia.pl

www.facebook.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu