Jesteś tutaj:

HOTEL POZIOM 511

Na horyzoncie widać majestatyczne ruiny zamku Ogrodzieniec w Podzamczu – najwyższe jurajskie wzgórze jest idealnym punktem widokowym. Cel mojej podróży, hotel Poziom 511, znajduje się dokładnie po jego drugiej stronie. Przybywając od strony Skarżyc, nigdy nie pomyślałbym, że za wapiennymi ostańcami na szczycie ulokowano jeden z najciekawszych hoteli na Jurze. Ścisła współpraca architektów z konserwatorami była nie lada wyzwaniem. Ukryta pośród skał perła czeka na swoich gości.

O kształcie tego miejsca mniej więcej 3 mln lat temu zdecydowały ustępujące wody morza jurajskiego. Wapienne ostańce są śladami przeszłości i dziełem natury, w którą zaingerował człowiek. Hotel dosłownie przytulono do skały, a w jednej części tworzy ona fragment wystroju. Proces budowy świadczy o determinacji i odwadze właściciela. Niewinna przebudowa starego schroniska turystycznego stała się impulsem do stworzenia pięknego, cichego i wyjątkowego miejsca, gdzie cywilizacja nie walczy, ale współpracuje z naturą.

W 2012 roku zawitali tu pierwsi goście. Czterogwiazdkowy hotel ze strefą spa oferuje wypoczynek w samym sercu jurajskiej krainy, choć trudno uwierzyć, że tuż za skałami znajduje się jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji na Jurze – ruiny zamku Ogrodzieniec.

Pokoje dla gości są przestronne i nowoczesne. Ogromne okna wpuszczają dużo światła dziennego, a roztaczający się z nich widok na falujące drzewa zapiera dech w piersiach. Hotel oferuje relaks w basenie, saunach, przy masażu lub innych zabiegach kosmetycznych. Możesz też posiedzieć na leżaku i napawać się pięknem otaczających skał.

Restauracja serwuje potrawy sezonowe, dostosowane do różnych diet i nawet najbardziej wymagających podniebień. Co ciekawe, pomiędzy ekskluzywnymi daniami znalazły się również tradycyjne „pieczonki”, które traktuje się tu jak regionalny przysmak. Po krótkim odpoczynku w hotelu Poziom 511 mogę śmiało polecić go wszystkim, którzy chcą wyzerować liczniki. Stres, pęd życia i szara codzienność zostały za mną, a ja skorzystałem z wyjątkowego „spa duszy”, jakim jest ten jurajski zakątek.

Bonerów 33
42-440 Podzamcze
tel. 600 46 28 00
www.poziom511.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu