Jesteś tutaj:

PAŁAC CIEKOCINKO

Polskie wybrzeże jest wyjątkowe: dzikie piaszczyste plaże i szum fal. Polacy kochają Bałtyk. Zazwyczaj nadmorskie wakacje kojarzą się z przeciętną kwaterą w zamian za plażowanie i spacerowanie w pięknym otoczeniu. A gdyby do tego wyobrażenia dodać odrobinę luksusu, by pobyt nabrał zupełnie innych barw? Na szczęście Pałac Ciekocinko to prawdziwa perła odkryta nad polskim morzem!

Do przyjazdu skłoniły mnie pogłoski, że najpiękniejsze plaże znajdę tuż za linią lasu przy Stilo czy Słajszewie. Poszukując noclegu, trafiłem na ciekawy pałac. Nazwa była dla mnie zagadką, ale po przeczytaniu historii majątku Ciekocinko, byłem pewien, że pragnę odbyć tak niezwykłą podróż w czasie.

O poranku obudziłem się w minionej epoce. Obiekt odrestaurowano starannie i z wyczuciem. Każdy szczegół jest przemyślany – od serwetki w bistro, przez ręcznie malowane tapety czy zabytkowe telefony ustawione w pokojach. Architekci odbudowali zarówno wiekowe mury, jak i ducha tego miejsca. Komfortowe wnętrza pozwalają wypocząć za wszystkie czasy.

Do dyspozycji gości pozostaje urządzona w starym dobrym stylu restauracja degustacyjna i klimatyczne bistro na parterze hotelu. Pod szlachetną patyną żyrandoli można skosztować wykwintnej fuzji smaków. Kuchnia bazuje na produktach od lokalnych dostawców i własnych wyrobach. Popularne dania nadmorskich smażalni smakują zupełnie inaczej w otoczeniu buduarowych tapet, antycznych mebli i eleganckiej zastawy. Reprinty zmysłowych prac genialnego Jacka Vettriano, subtelne jazzowe nuty i powiew prozy Fitzgeralda zapewnią doskonałą oprawę dla kameralnych kolacji, nie tylko tych we dwoje.

Uroczy park w okolicy usiany jest pamiątkami minionych czasów. Zachowano również część zabudowy przedwojennego majątku w pobliżu stadniny, gdzie podziwiałem majestatyczne konie. Ostatnie promienie zachodzącego słońca najlepiej pożegnać na plaży w pobliskiej miejscowości Stilo. To prawda, że plaże w tej okolicy są niepowtarzalne!

Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo
www.palacciekocinko.pl
www.facebook.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu