Jesteś tutaj:

POD DOBRYM NIEBEM

Przestrzeń, przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń – tak najkrócej można scharakteryzować to cudowne miejsce w okolicach Janowca. Roztaczająca się z tego pola panorama jest po prostu nieziemska. Oczom patrzącego ukazują się niekończące się pola, wierzby i ukryta za nimi Wisła, a w tle Kazimierz Dolny. Czy można wymarzyć sobie coś lepszego?

Asfalt skończył się na chwilę przed tym, jak dotarłem do celu. Lekko opadająca w dół droga zaprowadziła mnie Pod dobre niebo. Bez problemu rozpoznałem dwa charakterystyczne błękitne domki i mongolskie jurty. To przestrzeń, która wprost zaprasza, by spędzić noc pod gwiazdami. Nigdy nie byłem w Mongolii, nie miałem też okazji spać w jurcie. Tu, na skraju Lubelszczyzny poczułem ten niezwykły klimat. Zaskoczyło mnie również, jak inny jest odpoczynek w okrągłej, pozbawionej kątów przestrzeni – było to coś niesamowitego! Leżałem na materacu, szklany świetlik w dachu pozwalał wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo. Przez otwarte drzwi wpadało świeże, pachnące jak po burzy powietrze. W oddali nikły światła Kazimierza Dolnego, który właśnie szykował się do snu.

Polecam to miejsce kochającym minimalizm i kontakt z naturą. Można wybrać domek, można wybrać jurtę. Każde rozwiązanie jest dobre, żeby spędzić tutaj trochę czasu w zupełnej ciszy i spokoju. A poranny spacer na bosaka po zroszonej trawie? Obowiązkowy!

Wojszyn 145B, 24-123 Janowiec
tel:  516 85 63 39
www.poddobrymniebem.pl

Zobacz najnowsze wpisy na blogu