SEMPRE

Wierzycie w przypadki? Ja nie! Wszystko ma swój powód. Tym razem o 18.00 wciąż byłem bez noclegu. Kolejnego dnia chciałem odkrywać uroki Płocka, więc postanowiłem w nim przenocować. W aplikacji booking.com wybrałem ofertę najbliżej centrum i ruszyłem do celu. Na miejscu okazało się, że nie mogę wjechać na ulicę Grodzką, gdzie mieścił się hotel, więc zostawiłem auto na parkingu przed pobliskim sądem i poszedłem do pokoju. Kiedy tylko zobaczyłem wnętrze, wiedziałem, że będę miał dla miłośników Slow Roadu ciekawą propozycję noclegową w samym sercu Płocka.

W Sempre B&B pokoje są przestronne, a do tego panuje w nich niezwykły klimat. Od razu widać, że właścicieli fascynują Włochy – włoskie akcenty wybrzmiały w nazwach pokoi czy detalach wnętrza. Wszystko wygląda luksusowo, ale nie jest pretensjonalne, zupełnie jak w słonecznej Italii. Z mojego okna rozpościerał się widok na ulicę Grodzką prowadzącą do rynku. Dojście pod ratusz spacerkiem zajęło mi 3 minuty – wszystko miałem pod ręką.

Czemu uważam, że jest to miejsce slow? Jego położenie sprawia, że można poczuć atmosferę miasta. By je poznać, nie trzeba nigdzie jeździć, wystarczy pójść na spacer. Wieczorny gwar, który wkradał się do pokoju z ulicy, nie był uciążliwy, a nawet na swój sposób urokliwy. Rano, tuż po 6.00, wyszedłem na spacer po jeszcze pustych zaułkach, a wokół unosił się zapach świeżego chleba. Dzięki Sempre Płock zrobił na mnie przyjemne wrażenie. Warto zejść wieczorem do hotelowej kawiarni na przepyszne rzemieślnicze lody o różnorodnych smakach.

Sempre B&B polecam szczególnie osobom, które lubią długie wieczorne przechadzki. Śmiało można napić się dobrego wina do kolacji i wrócić pieszo do pokoju, a rano wybrać się na oglądanie zawieszonych nad Wisłą mgieł.

Grodzka 9, 09-400 Płock
tel. 508 40 39 17
www.pokojesempre.pl

Zobacz najnowsze wpisy na blogu