Jesteś tutaj:

SIEDLISKO SOBIBÓR

Siedlisko Sobibór położone w urokliwym zakolu Bugu łączy w sobie klimat dawnego wiejskiego gospodarstwa z nowoczesnością i komfortem, do których przywykliśmy. W starych drewnianych domach urządzono przestronne, przytulne wnętrza. Mnóstwo tu wygodnych hamaków, foteli i kanap zachęcających do poleniuchowania z książką albo ulubioną muzyką. Na skarpie stoją ukryte w gałęziach drzew, zbudowane na palach dwa domki. Rozciąga się z nich przepiękny widok na okoliczne łąki.

Przydomowe ogródki zapewniają świeże produkty do prężnie działającej kuchni, a podawane tutaj dania, łączące polską tradycję, ekologię i najnowsze trendy, okazują się prawdziwą ucztą dla podniebienia.

Kiedy wpatrzony w migoczące światło małego okienka lubelskiej Kurii zasypiałem w swoim pokoju, myślałem o spokoju, jaki emanuje z tego miejsca. Na popołudniową drzemkę zaszyłem się w leżaku, otoczony szumem traw. Wieczorem, przy ognisku, w ostatnich promieniach słońca obserwowałem, jak łąka powoli niknie w mrokach nocy – taki piękny koniec świata.

Poranek był niezwykle spokojny. Gdzieś w oddali ryczała krowa, w pobliżu słyszałem pianie koguta. Delektowałem się niespiesznie pitą poranną kawą i widokiem zasnutej mgłami doliny. Za ten magiczny spokój odpowiada tu uśmiechnięta od samego rana pani Ewa – całym sercem oddana temu siedlisku właścicielka, urodzona optymistka i marzycielka. Jak bowiem inaczej ocenić kogoś, kto z jednej rozwalającej się chałupy na końcu świata potrafił stworzyć tak barwne, ciekawe i przyciągające ludzi miejsce?

 

Sobibór wieś 30, 22-200 Włodawa
tel: 603 99 90 39
www.siedliskosobibor.pl
www.facebook.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu