Jesteś tutaj:

SZUFLANDIA

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem zdjęcia nietypowych apartamentów w Wiśle, wiedziałem, że chcę tam pojechać. Luksus jest tu bardzo realny, jednak nie został ubrany w formę, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Światy baśni, marzeń i odważnych decyzji dosłownie przenikają się tutaj na każdym kroku. Szuflandia oczarowuje, bo zaskakuje pod każdym względem.

Spadzistą, terasową działkę wszyscy inwestorzy skreślili w przedbiegach. Dla Eweliny i jej męża Artura była ona jednak zaproszeniem do zabawy. Ich zaprzyjaźnieni architekci podjęli wyzwanie. Tak kilku marzycieli stworzyło raj. Budynki wyglądają na dużo mniejsze, niż są w rzeczywistości. Łóżka umieszczono w wykuszach nad ziemią, dzięki czemu leżąc w nich, przed oczami mamy ścianę beskidzkiego lasu. Dobrze wyposażona kuchnia pozwala na przygotowanie posiłków, a to daje możliwość leniuchowania do woli, bez kontaktu ze światem zewnętrznym.

Oprowadzając mnie po swoim świecie, Ewelina opowiadała o marzeniach, radości i satysfakcji. Cieszy ją zadowolenie gości. Dba o detale, woli z czegoś zrezygnować, niż zrobić za dużo. Z planowanych 5 budynków powstały 3, a pozostałą przestrzeń wykorzystała na basen i saunę. Z wielką chęcią korzystają z niej narciarze po szaleństwie na stoku. Z kolei trasa zjazdowa jest tutaj tuż za płotem. Można prosto od furtki zjechać do dolnej stacji wyciągu, a latem wyruszyć na kilka szlaków prowadzących w kierunku Czantorii, Soszowa czy Stożka.

Szuflandia nie daje się zaszufladkować. Apartamenty – niby tak, ale jednak to słowo nie ujmuje całokształtu tego miejsca. Hotel – też, ale przecież nietypowo położony i oferuje dużo więcej niż ciasne, bezduszne pokoje. Miejsce dla leniuchów – tak. Dla aktywnych – również. Nie ma więc jednej kategorii, do której można zakwalifikować ten raj na ziemi. Dlatego najlepiej samemu przekonać się o tym, jak bardzo Szuflandia wymyka się wszelkim schematom.

Apartamenty Szuflandia
Wańkowska 15
43-460 Wisła
tel. +48 536 200 215
WWW

Zobacz najnowsze wpisy na blogu