W DRZEWACH

O tym miejscu pisała już niejedna osoba; wieloma słowami próbowano opisać coś, co moim zdaniem jest zbyt bogate, żeby oddały to litery alfabetu. Bo jak pisać o ciszy, której nie widać? Jak opisać to uczucie, kiedy stoisz na tarasie unoszącym się niemal w koronach drzew, zamykasz oczy i czujesz muśnięcia wiatru? Jak pomiędzy „A” i „Z” zmieścić momenty, gdy robi się ciemno, a liście dalej tańczą na wietrze?

Czy nie lepiej napisać, że to właśnie tu spełniają się dziecięce marzenia o domku na drzewie? Czy nie lepiej powiedzieć, że nie ma tu dnia z takim samym widokiem? Spadające liście, łamane wiatrem gałęzie, podchodzące niemal do okien sarny… Wszystko to układa się w magiczny klimat tego miejsca W Drzewach.

Człowiek czuje się tu dobrze. Natura zawsze uspokaja, łagodzi nawet najbardziej rozkołatane myśli. Ludzie wyjeżdżają z Nałęczowa w jakiś sposób inni. Dlaczego?

Moim zdaniem to bliskość i kontakt z naturą wpływają na to, że – oderwani od szalonej codzienności – odczuwamy tu harmonię i spokój, których nie potrafimy znaleźć w tylu innych miejscach. Przyroda niczego nie udaje, gra najlepszy spektakl na świecie bez względu na widownię czy porę dnia. Dostępność tego piękna na wyciągnięcie ręki jest niepowtarzalnym środkiem uspokajającym. Pozornie nic się tu nie dzieje, a jednak wszystko drga, żyje i szumi. Pięknie i za każdym razem niepowtarzalnie.

W Drzewach to nie tylko hotel czy domki na drzewach. To niezwykłe spotkanie ze światem, którego często nie zauważamy. Mamy wygodny fotel i wielką szybę – nie pozostaje nic innego, jak odkryć to piękno. W nim zapisane są archetypiczne marzenia o mieszkaniu w domu na drzewie. Któż z nas jako dziecko o tym nie marzył?

Klonowa 2, Nałęczów 24-150
tel: 530 27 78 31
www.wdrzewach.pl
www.facebook.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu