WIATRAKOWO

Wiatrakowo to jedno z tych miejsc, które czekały na odpowiedniego właściciela. Kiedyś ukryte przed światem siedlisko głęboko zapadło w serce człowiekowi wędrującemu miedzą przez okoliczne wzgórza. Teraz pan Stanisław, bo o nim mowa, dba o to miejsce wspólnie ze swoją żoną Izabelą.

Kiedy siedzi się na tarasie, słuchając ptaków i delektując się ciszą, trudno uwierzyć, że to tylko 20–30 minut spacerem od rynku w Kazimierzu Dolnym. Zapomniana ziemia znalazła właścicieli, którzy docenili jej piękno. Cóż mogłoby bardziej ucieszyć jej poprzedniego gospodarza – starszego pana, który rodzinną ziemię u schyłku życia przekazał w dobre ręce?

Dziś, po niemal 15 latach troski i pracy, Wiatrakowo stało się niezwykle przytulnym lokum, gdzie można nacieszyć się bliskością natury. Wszędzie dookoła las, pola, łąki, a z okien domków podziwia się przepiękne wąwozy. Króluje natura.

Domki różnią się od siebie detalami, ale łączy je jedno – jest tu sielsko i przestronnie. W każdym zakamarku tej oazy rozgościła się cisza. Genialnie prezentuje się również oddalona od reszty zabudowań „pustelnia”. Wnętrze jest proste, idealne do zaszycia się w leśnej głuszy i odpoczynku. Inne budynki, oddalone o niespełna 150 metrów, są stąd niemal niewidoczne. Po kilku godzinach zapomina się tu o całym bożym świecie.

Wiatrakowo pielęgnuje tę ciszę, ale nie zapomina również o podniebieniu. Po latach doświadczeń, prób i uważnego słuchania uwag gości stworzono całą gamę własnych produktów, w tym orzeźwiającą wodę mineralną. Kuchnia, która serwuje dania dla nocujących tu gości, bazuje na tym, co lokalne, smaczne i zdrowe. To wszystko, w połączeniu z atmosferą Kazimierza i nadwiślańskim klimatem, tworzy jedno z najlepszych moim zdaniem miejsc do spędzania spokojnych chwil w tej okolicy.

Cholewianka 60, Kazimierz Dolny 24-120
tel: 606 66 71 86
wiatrakowo.pl
www.facebook.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu