Jesteś tutaj:

ZAGRODA MAGIJA

Było piękne, słoneczne wrześniowe popołudnie. Kiedy tylko dotarłem do Orelca i zatrzymałem się w Zagrodzie Magija, uderzyło mnie piękno przestrzeni dookoła. Malowniczo pnący się w górę stok, a na nim przeniesione tutaj, jakby poukładane domy. Po chwili, zasłuchany w opowieść Magdy i Janusza, popijałem już kawę w ich towarzystwie. Byli to pierwsi na mojej drodze ludzie „miejscowi” – nie przyjezdni czy uciekinierzy z miasta, ale urodzeni w okolicach bez reszty zakochani w Bieszczadach ludzie. Dało się to wyczuć na odległość i wyłapać między wierszami – emanował od nich spokój, który po prostu trzeba mieć we  krwi.

Swoje miejsce na ziemi opisują kilkoma słowami: kultura, natura i swojskość. Nie muszą tego nawet wypowiadać, bo widać to na każdym kroku, kiedy spacerujemy po Zagrodzie. Wnętrza domów urządzone są przepięknie, stylowo i funkcjonalnie. Nie brakuje tu przestrzeni do wygodnego przesiadywania, pogaduch czy aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Na gości czekają najróżniejsze atrakcje – zawsze szyte na miarę oczekiwań. To przecież dla ludzi urządza się warsztaty i to od ich zainteresowania zależy, jak te zajęcia przebiegają. Nie ma tu schematów, jest za to radość, dużo śmiechu i wspaniałe wspomnienia. Od Janusza można się również dowiedzieć bardzo wielu ciekawostek związanych z tymi terenami, a w razie wątpliwości czy niedosytu informacji wystarczy po prostu zapytać.

Zagroda Magija nie jest zwykłą agroturystyką ani domem pracy twórczej. Stoi jakby pośrodku, niczego nie wymuszając. Odnosi się tu cudowne wrażenie (to rzadkość), że miejsce to oferuje więcej, niż możemy od niego oczekiwać. Z drugiej jednak strony nie narzuca się, a raczej dyskretnie zaciekawia.

Wszystko to odbywa się w niezwykłym klimacie wśród uratowanych i przeniesionych tutaj domów z pobliskich terenów. Zagroda oferuje pyszne domowe jedzenie, przygotowywane przez lokalne gospodynie. Jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Pozwala nie tylko odpocząć czy aktywnie spędzić czas w górach – tutaj można rozwinąć swoje pasje, a te mogą stać się częścią naszego życia. To najpiękniejsza pamiątka z wakacji!

Orelec 6A, 38-623 Uherce Mineralne
www.zagrodamagija.pl
www.facebook.com

Zobacz najnowsze wpisy na blogu